მთავარი   |  სიახლეები  |  ფედერაცია  |  ჩემპიონატები  |  ოქროს წიგნი  |  არქივი  |  კონტაქტი  



მსოფლიო ჩემპიონატი, 07.12.2013.

გაისად, 2014 წლის 12 ივნისს, გვიან ღამით, მსოფლიოს, რიგით მე–20 საფეხბურთო ჩემპიონატი აიღებს სტარტს, რომელსაც "მსოფლიო თასის" ყველაზე მეტჯერ, 5–ჯერ მფლობელი, ბრაზილია უმასპინძლებს. პლანეტის ყველაზე დიდი საფეხბურთო ზეიმი, მსოფლიო ჩემპიონატი, ბრაზილიისა და ხორვატიის ნაკრები გუნდების მატჩით გაიხსნება, მუნდიალის დასკვნითი, ფინალური მატჩი კი ყველასათვის კარგად ცნობილ, "მარაკანას" სტადიონზე ჩატარდება...

ბრაზილიის საკურორტო ქალაქ კოსტა დუ საუიპეში ჩატარებულმა წილისყრამ, მსოფლიოს, 2014 წლის ჩემპიონატის ჯგუფური რაუნდის 8 ჯგუფი დააკომპლექტა. მუნდიალის 32 მონაწილე გუნდი 8 ჯგუფში ასე გადანაწილდა...

 

A ჯგუფი: ბრაზილია, ხორვატია, მექსიკა კამერუნი;

B ჯგუფი: ესპანეთი, ჰოლანდია, ჩილე, ავსტრალია;

C ჯგუფი: კოლუმბია, საბერძნეთი, კოტ დივუარი, იაპონია;

D ჯგუფი: ურუგვაი, კოსტა–რიკა, ინგლისი, იტალია;

E ჯგუფი: შვეიცარია, ეკვადორი, საფრანგეთი, ჰონდურასი;

F ჯგუფი: არგენტინა, ბოსნია–ჰერცოგოვინა, ირანი, ნიგერია;

G ჯგუფი: გერმანია, პორტუგალია, განა, აშშ;

H ჯგუფი: ბელგია, ალჟირი, რუსეთი, კორეა;

 

რა თქმა უნდა, ყველას აინტერესებს, მსოფლიო ჩემპიონატის მატჩების განრიგი, თამაშების დაწყების ზუსტი დრო, თბილისის დროით და სწორედ ამ ჩამონათვალს გთავაზობთ:


თარიღი      ქალაქი                 დრო          ჯგუფი                 მატჩი

13.06.2014. სან პაულუ                    00:00           A       ბრაზილია – ხორვატია

13.06.2014. ნატალი                         20:00           A       მექსიკა – კამერუნი

13.06.2014. სალვადორი                  23:00           B       ესპანეთი – ჰოლანდია

14.06.2014. კუიაბა                           02:00           B       ჩილე – ავსტრალია

14.06.2014. ბელუ ორიზონტი       20:00           C       კოლუმბია – საბერძნეთი

14.06.2014. ფორტალეზა                23:00           D       ურუგვაი – კოსტა რიკა

15.06.2014. მანაუსი                         02:00           D       ინგლისი – იტალია

15.06.2014. რესიფი                         05:00           C       კოტ დივუარი – იაპონია

15.06.2014. ბრაზილია                    20:00           E       შვეიცარია – ეკვადორი

15.06.2014. პორტუ ალეგრი          23:00           E       საფრანგეთი – ჰონდურასი

16.06.2014. რიო დე ჟანეირო        02:00           F        არგენტინა – ბოსნია

16.06.2014. სალვადორი                 20:00           G       გერმანია – პორტუგალია

16.06.2014. კურიტიბა                     23:00           F        ირანი – ნიგერია

17.06.2014. ნატალი                          02:00           G       განა – აშშ

17.06.2014. ბელუ ორიზონტი       20:00           H       ბელგია – ალჟირი

17.06.2014. ფორტალეზა                23:00           A       ბრაზილია – მექსიკა

18.06.2014. კუიაბა                            02:00           H       რუსეთი – სამხ. კორეა

18.06.2014. პორტუ ალეგრი          20:00           B       ავსტრალია – ჰოლანდია

18.06.2014. რიო დე ჟანეირო        23:00           B       ესპანეთი – ჩილე

19.06.2014. მანაუსი                         02:00           A       კამერუნი – ხორვატია

19.06.2013. ბრაზილია                    20:00           C       კოლუმბია – კოტ დივუარი

19.06.2013. სან პაულუ                    23:00           D       ურუგვაი – ინგლისი

20.06.2014. ნატალი                         02:00           C       იაპონია – საბერძნეთი

20.06.2014. რესიფი                         20:00           D       იტალია – კოსტა რიკა

20.06.2014. სალვადორი                 23:00           E       შვეიცარია – საფრანგეთი

21.06.2014. კურიტიბა                     02:00           E       ჰონდურასი – ეკვადორი

21.06.2014. ბელო ორიზონტე       20:00           F        არგენტინა – ირანი

21.06.2014. ფორტალეზა                23:00           G       გერმანია – განა

22.06.2014. კუიაბა                           02:00           F        ნიგერია – ბოსნია

22.06.2013. რიო დე ჟანეირო        20:00           H       ბელგია – რუსეთი

22.06.2014. პორტუ ალეგრი          23:00           H       სამხ. კორეა – ალჟირი

23.06.2014. მანაუსი                        02:00           G       აშშ – პორტუგალია

23.06.2014. კურიტიბა                     20:00           B       ავსტრალია – ესპანეთი

23.06.2014. სან პაულუ                    20:00           B       ჰოლანდია – ჩილე

24.06.2014. რესიფი                         00:00           A       ხორვატია – მექსიკა

24.06.2014. ბრაზილია                    00:00           A       კამერუნი – ბრაზილია

24.06.2014. ბელო ორიზონტე        20:00           D       კოსტა რიკა – ინგლისი

24.06.2014. ნატალი                          20:00           D       იტალია – ურუგვაი

25.06.2014. კუიაბა                            00:00           C       იაპონია – კოლუმბია

25.06.2014. ფორტალეზა                 00:00           C       საბერძნეთი – კოტ დივუარი

25.06.2014. პორტუ ალეგრი           20:00           F        ნიგერია – არგენტინა

25.06.2014. სალვადორი                  20:00           F        ბოსნია – ირანი

26.06.2014. მანაუსი                         00:00           E       ჰონდურასი – შვეიცარია

26.06.2014. რიო დე ჟანეირო         00:00           E       ეკვადორი – საფრანგეთი

26.06.2014. ბრაზილია                     20:00           G       პორტუგალია – განა

26.06.2014. რესიფი                          20:00           G       აშშ – გერმანია

27.06.2014. სან პაულუ                     00:00           H       სამხ. კორეა – ბელგია

27.06.2014. კურიტიბა                      00:00           H       ალჟირი – რუსეთი

 

1/8 ფინალი

N       თარიღი       ქალაქი           დრო მატჩი                                                                                                 

49     28.06.2014. ბელო ორიზონტე 20:00          1 A – 2 B

50      29.06.2014. რიო დე ჟანეირო     00:00          1 C – 2 D

51      29.06.2014. ფორტალეზა                 20:00          1 B – 2 A

52      30.06.2014. რესიფი                          00:00          1 D – 2C

53      30.06.2014. ბრაზილია                     20:00          1 E – 2 F

54      01.07.2014. პორტუ ალეგრი           00:00          1 G – 2H

55      02.07.2014. სან პაულუ                     20:00        1 F – 2 E

56      03.07.2014. სალვადორი                  00:00          1 H – 2 G

 

1/4 ფინალები

N       თარიღი      ქალაქი                 დრო           მატჩი

57    04.07.2014. რიო დე ჟანეირო  20:00 გამარჯვებული N 53 – გამარჯვებული N 54

58    05.07.2014. ფორტალეზა               00:00 გამარჯვებული N 49 – გამარჯვებული N 50

59    05.07.2014. ბრაზილია            20:00 გამარჯვებული N 55 – გამარჯვებული N 56

60      06.07.2014. სალვადორი              00:00 გამარჯვებული N 51 – გამარჯვებული N 52

 

ნახევარფინალები

N       თარიღი       ქალაქი                  დრო           მატჩი

61      09.07.2014. ბელო ორიზონტე         00:00 გამარჯვებული N 57 – გამარჯვებული N 58

62      10.07.2017. სან პაულუ          00:00 გამარჯვებული N 59 – გამარჯვებული N 60

 

მატჩი მე–3 ადგილისათვის

თარიღი               ქალაქი                 დრო           მატჩი

13.07.2014.       ბრაზილია            00:00 დამარცხებული N 61 – დამარცხებული N 62

 

ფინალი

თარიღი               ქალაქი                 დრო           მატჩი

13.07.2014.           რიო დე ჟანეირო 23:00 გამარჯვებული N 61 – გამარჯვებული N 62

უკან დაბრუნება  
 
web-style.ge