მთავარი   |  სიახლეები  |  ფედერაცია  |  ჩემპიონატები  |  ოქროს წიგნი  |  არქივი  |  კონტაქტი  



გურამ გაბისკირიას სახელობის თასი 11 ნოემბერს დაიწყება 09.11.2019

საქართველოს ეროვნული გმირის, აფხაზეთში გმირულად დაღუპული, საფეხბურთო კლუბი სოხუმის "ცხუმის" პირველი პრეზიდენტის, გურამ გაბისკირიას სახელობის თასის გათამაშება, აფხაზეთის ფეხბურთის ფედერაციამ შარშან, 2018 წელს პირველად ჩაატარა. ორგანიზატორებმა მაშინვე განაცხადეს, რომ ეს გათამაშება ყოველწლიური, ტრადიციული გახდებოდა და ასეც იქნება.

საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციისა და ქართული ფეხბურთის განვითარების ფონდიოს დაფინანსებით, აფხაზეთის ფეხბურთის ფედერაცია, გურამ გაბისკირიას სახელობის თასის გათააშებას 11-24 ნოემბერს ჩაატარებს. გათამაშებაში, რომელშიც 2007-2008 წლებში დაბადებული ჭაბუკები ითამაშებენ, 10 გუნდი იასპარეზებს. წილისყრის შედეგად 10 გუნდი 2 ჯგუფში გადანაწილდა და ტურნირის სათამაშო კალენდარიც შედგა.

ამ გათამაშების ჯგუფები და სათამაშო კალენდარი ასე გამოიყურება:

 

A ჯგუფი

N გუნდი თ. მ. ფ. წ. ბ. ქ.
1. ავაზა 0 0 0 0 0-0 0
2. ლომები 2007 0 0 0 0 0-0 0
3. ლომები 2008 0 0 0 0 0-0 0
4. იბერია 2017 0 0 0 0 0-0 0
5. ვიტ ჯორჯია 0 0 0 0 0-0 0

 

B ჯგუფი

N გუნდი თ. მ. ფ. წ. ბ. ქ.
1. დინამო (თბ.) 0 0 0 0 0-0 0
2. გლდანი 2008 0 0 0 0 0-0 0
3. მერანი 0 0 0 0 0-0 0
4. ასმც ვარკეთილი 0 0 0 0 0-0 0
5. გლდანი 2007 0 0 0 0 0-0 0

 

A ჯგუფი

12 ნოემბერი 2019.

1. ავაზა - ვიტ ჯორჯია - 18:00 - მოსკ. გამზ.

2. ლომები 2007 - იბერია 2017 - 16:00 - ედელვეისი

13 ნოემბერი 2019 წ.

3. ავაზა - ლომები 2007 - 16:30 - ავაზა

4. ლომები 2008 - ვიტ ჯორჯია - 18:00 - მოსკ. გამზ.

15 ნოემბერი 2019 წ.

5. ლომები - იბერია 2017 - 16:00 - ედელვეისი

18 ნოემბერი 2019 წ.

6. ავაზა - იბერია 2017 - 16:30 - ავაზა

7. ლომები 2007 - ვიტ ჯორჯია - 18:00 - მოსკ. გამზ.

20 ნოემბერი 2019 წ.

8. ლომები 2008 - ლომები 2007 - 20:00 - ედელვეისი

9. იბერია 2017 - ვიტ ჯორჯია - 18:00 - მოსკ. გამზ.

21 ნოემბერი 2019 წ.

10. ავაზა - ლომები - 16:30 - ავაზა

 

 

B ჯგუფი

11 ნოემბერი 2019.

11. დინამო (თბ.) - გლდანი 2008 19:45 - დინამოს აკადემია

12 ნოემბერი 2019.

12. მერანი - ასმც ვარკეთილი - 17:00 - მერანი

13 ნოემბერი 2019 წ.

13. დინამო (თბ.)  - მერანი - 19:45 - დინამოს აკადემია

14. გლდანი 2008 - გლდანი 2007 - 15:00 - ამერი

14 ნოემბერი 2019 წ.

15. გლდანი 2008 - მერანი - 16:30 - ამერი

16. ასმც ვარკეთილი - გლდანი 2007 - 18:00 - ამერი

18 ნოემბერი 2019 წ.

17. დინამო (თბ.) - ასმც ვარკეთილი - 19:45 - დინამოს აკადემია

19 ნოემბერი 2019 წ.

18. მერანი - გლდანი 2007 - 16:30 - მერანი

20 ნოემბერი 2019 წ.

19. გლდანი 2008 - ასმც ვარკეთილი - 17:00 - ამერი

20. დინამო (თბ.) - გლდანი 2007 - 19:45 - დინამოს აკადემია

 

ნახევარფინალები. 22 ნოემბერი 2019 წ.

A 1 - B 2 - 19:45 - დინამოს აკადემია

B 1 - A 2 - 16:30 - ედელვეისი

 

მატჩი მე-3 ადგილისათვის. 23 ნოემბერი 2019 წ.

11:00 - ედელვეისი

 

ფინალი. 24 ნოემბერი 2019 წ.

12:00 - დინამოს აკადემია

 

უკან დაბრუნება  
 
web-style.ge